Zahájení

15. 6. 2019


Adresa

Bolevecký rybník
U Velkého Rybníka 12
Plzeň 1
30100


Sporty / Aktivity

Aquatlon, Běh, MTB, Plavání, Triatlon


Vstupné

Original: 600,- Kč, Sprint: 500,- Kč, Štafety: 1200,- Kč, Děti: 150,- Kč

Zdroj

Přejít na webTriatlonový festival Plzeň


Bronzový olympijský medailista ze Sydney a plzeňský patriot Jan Řehula před několika lety úspěšně rozjel největší mládežnický oddíl v České republice, TAP (Triatlonovou akademii Plzeň). Hned poté přidal závod, který se poslední tři roky odehrával v terénu. Proto bylo ihned jasné, že i tento krásný závod musí patřit do XTERRA Czech Tour 2019


Plavání v čisté vodě Boleveckého rybníka, bike v přilehlém lesoparku a běh na rychlé trati se v loňském roce závodníkům líbily, i přesto trasa dozná malých kosmetických změn. V Plzni se snaží otevřít možnost zazávodit si širší veřejnosti, proto bude např. závod štafet probíhat na polovičních tratích než v minulých letech. Hobby závod je vhodný i pro začátečníky a nováčky, trasy jsou bezpečné a odehrávají se ve více okruzích. To je příjemné i pro fanoušky, kteří vidí závodníky téměř pořád. Hlavní závod obsahuje na kole krásné technické pasáže, které jsou doporučeny najet si předem. 
 

Samotnou kapitolou jsou obří dětské závody, které k Plzni neodmyslitelně patří. Už v pátek začínají závody v aquatlonu pro děti a mládež, které jsou doplněny o dovednostní a vědomostní aktivity např. z plzeňské Techmanie. Proto vezměte s sebou potomstvo a přijeďte na celý víkend do Plzně!